Przeziębienie a jego leczenie

przeziebiona pani
Syrop z cebuli działa na podobnej zasadzie co inne syropy pochodzenia roślinnego: zwiększa w stopniu umiarkowanym wydzielanie śluzu, ma też działanie wykrztuśne. Na pewno nie zaszkodzi.
Herbata z sokiem malinowym działa napotnie i obniża gorączkę. Wypicie w czasie stanu podgorączkowego napoju z sokiem malinowym spowoduje, że zaczniemy się pocić, podobnie jak po zażyciu leków obniżających gorączkę. W czasie przeziębienia należy przede wszystkim pamiętać o piciu dużej ilości płynów, bo komórki dobrze nawodnione są odporniejsze na atak wirusów.

Gdy dopada nas przeziębienie, mamy podwyższoną temperaturę i jesteśmy osłabieni najlepiej zostać w domu. Nie czekamy na powikłania infekcji przeziębieniowej, tylko od razu reagujemy i stosujemy leczenie domowe. Dajemy sobie trzy dni na dojście do formy. Jeśli pojawi się gorączka powyżej 38 stopni, lepiej skontaktować się z lekarzem, który albo potwierdzi infekcję wirusową i zaleci kontynuację leczenia, albo stwierdzi infekcję bakteryjną i przepisze antybiotyk.

Rosół nie ma jakichś szczególnych właściwości, które mogłyby pomóc w Leczeniu choroby przeziębieniowej. Warzywny bulion jest zdrowy, pod warunkiem jednak, że jest gotowany na bazie świeżych warzyw, które posiadają witaminy i składniki odżywcze cenne dla zdrowia, a nie kostek bulionowych. Jeśli dodamy do niego czosnek, zupa stanie się jeszcze bardziej wartościowa. Czosnek ma działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne, zawiera też sporo witaminy C oraz witamin z grupy B. W czasie przeziębienia warto pić ciepłe zupy, choćby dłatego, że… są ciepłe.

Podczas stawiania baniek w ich wnętrzu wytwarza się podciśnienie, które powoduje wciąganie skóry i pękanie drobnych naczyń krwionośnych. Organizm traktuje w tym momencie krew znajdującą się poza krwiobiegiem jako ciało obce i zwalcza ją. Dzięki temu uaktywniają się mechanizmy obronne. Bańki będą skuteczne jedynie wtedy, jeśli postawimy je we właściwych miejscach, w tzw. punktach akupunkturowych.
Po-przeziębieniowe objawy zwiastujące komplikacje:

ropna wydzielina z nosa, gorączka, ból głowy nasilający się podczas schylania, uczucie ucisku w okolicy policzków – wskazuje na zapalenie zatok,
ból ucha, gorączka, pogorszenie słyszenia – to objawy zapalenia ucha środkowego,
męczący kaszel, który kończy się odkrztuszeniem wydzieliny (przezroczysta jest typowa dla zapalenia wirusowego, ropna dla zakażenia bakteryjnego), gorączka – sugeruje zapalenie oskrzeli,
gorączka, dreszcze, nasilenie suchego kaszlu, „rzężenie”, ból brzucha i wymioty – wskazują na zapalenie płuc.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz